WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ OD -

Niekończącej się pasji do muzyki, do śpiewu,
do ludzi, do życia.

Biografia

Urodził się w Pionkach koło Radomia. Od najmłodszych lat interesował się muzyką, śpiewał w szkolnym zespole Cavatina (jako jedyny wokalista wśród ośmiu dziewcząt). Po ukończeniu liceum w klasie o profilu biologiczno – chemicznym rozpoczął studia na WSP w Kielcach, kierunek – wychowanie muzyczne. Miał nadzieję spotkać tam osoby, z którymi mógłby założyć zespół. I tak się stało – w 1992 roku Artysta przyłączył się do grupy Mafia.

Zanim jednak zespół nagrał swój pierwszy album, Andrzej wystąpił w konkursie młodych talentów we Wrocławiu, w koncercie Debiutów na Festiwalu w Opolu, oraz zorganizował w Kielcach swój pierwszy solowy koncert. „Mafia” – pierwsza płyta zespołu, spodobała się wytwórni Zic-Zac, z którą później grupa podpisała kontrakt. Na krążku znalazł się między innymi utwór „Wishing Well” z repertuaru zespołu Free, a „Krótka piosenka o miłości” z tekstem Andrzeja i muzyką Zdzisława Zioło stała się hymnem Festiwalu w Jarocinie’ 93.

1995

W lutym 1995 roku ukazał się drugi album zespołu, zatytułowany „Gabinety”. Singlem promującym płytę była ballada „Noce całe”, jednak na krążku w większości znalazły się bardziej rockowe utwory.

Jeszcze w tym samym roku nakładem niewielkiej wytwórni płytowej „Ara” ukazał się krążek Roberta Chojnackiego zatytułowany „Sax & Sex”. Początkowy plan zakładał, że Andrzej napisze jedynie teksty na te płytę, a w rezultacie zaśpiewał prawie wszystkie piosenki. Album odniósł ogromny sukces, rozszedł się w ponad 800 tysiącach egzemplarzy. Ta „Multiplatynowa Płyta” do dziś uważana jest za najpopularniejszy album i komercyjny hit lat 90. Piosenki „Budzikom śmierć”, „Prawie do nieba” i „Niecierpliwi” przez długi okres czasu nie schodziły z pierwszych miejsc list przebojów, a największe stacje radiowe grają je do dziś. Sukces albumu spowodował, że Andrzej stał się niekwestionowanym idolem młodzieży, a na jego koncerty przychodziły tłumy fanów.

1996

W tym roku ukazał się album „Sax & Dance” z nowymi, dyskotekowymi aranżacjami utworów z „Sax & Sex”… I na tym zakończyła się współpraca Artysty z Robertem Chojnackim. W 1996 roku ukazała się płyta „FM”, ostatnia jaką Andrzej nagrał z Mafią. Promowały ją utwory „W świetle dnia” i „Imię deszczu”. Była to najbardziej popowa płyta zespołu.

1997

Singiel grupy „Wolność w nas”  promuje  film „Sara” Macieja Ślesickiego.

1998

W styczniu 1998 roku ukazał się pierwszy solowy album Andrzeja, zatytułowany po prostu „Piasek”. W kilka miesięcy osiągnął status „Platynowej Płyty”. Single „Mocniej?” i „Jeszcze bliżej” szybko stały się przebojami. Po tak dużym sukcesie wydano także specjalną edycję płyty pt.: „Piasek na lato” – zawierającą m.in. remixy utworów z płyty „Piasek”. W 1998 roku ukazał się również singel „Wciąż bardziej obcy”, z gościnnym udziałem Jana Borysewicza.

Na krążku znalazła się także piosenka „Pogodniej (Złoty środek)” z serialu „Złotopolscy”, w którym od 1997 roku oglądać można było Artystę w roli Kacpra Górniaka. Nie była to jedyna przygoda Andrzeja z aktorstwem, zagrał też w reklamie Pepsi i stworzył postać Królewicza w spektaklu „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków” wystawianym w szczecińskiej operetce.

W 1998 roku Andrzej wraz z Natalia Kukulską nagrał piosenki do filmu animowanego „Magiczny Miecz” – „Jesteś blisko mnie” i „Znam drogę swą”. Autorem muzyki był światowej sławy kompozytor, David Foster.

1999

W 1999 roku Andrzej wystąpił na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlsham. Piosenką „Jeszcze bliżej” wyśpiewał sobie II nagrodę, oraz tę najcenniejszą – Nagrodę Publiczności. W tym samym czasie ukazał się wakacyjny singel „Kochać masz”, zapowiadający nową płytę.

2000

„Popers” – kolejny album Andrzeja ukazał się w 2000 roku. Do współpracy przy jego tworzeniu Artysta zaprosił m.in. Ewę Bem, z którą zaśpiewał utwór „Pół mnie, ciebie pół”, wybitnego muzyka jazzowego Wojciecha Karolaka, basistę Vaila Johnsona i saksofonistę Erica Marienthala. I tak z połączenia tekstów Piaska, oraz „żywych instrumentów” i brzmienia syntezatorów stylizowanych na lata 80 powstała taneczno – refleksyjna płyta. Promował ją singel „Miłość podglądaczy”. Z okazji premiery płyty zorganizowano duży koncert pt:”Piasek i Przyjaciele” w Teatrze Polskim w Warszawie, podczas którego w duecie z Piaskiem wystąpili wymienieni powyżej artyści, a także m.in. Jan Borysewicz, Reni Jusis, Anna Przybylska i inni. Imprezę wyemitowała TVP1.

2001

12 maja 2001 roku Andrzej Piaseczny wystąpił na festiwalu Eurowizji w Kopenhadze. Zaśpiewał tam utwór „Too long” skomponowany przez Roberta Chojnackiego. Nie udało się zdobyć żadnej nagrody, jednak Artysta po występie otrzymał kilka propozycji od zagranicznych firm płytowych. Mówiono wtedy o jednorazowym powrocie do współpracy z Robertem, jednak dwa lata później muzycy spotkali się znowu, czego efektem była piosenka świąteczna „Miejsce, gdzie czekam”.

2002

W 2002 roku Andrzej wziął udział w nagraniu utworu „Oj Kot” promującego film „Zemsta” Andrzeja Wajdy.

2003

W tym roku ukazał się singel „Wszystko trzeba przeżyć” i był on zapowiedzią kolejnej, długo oczekiwanej płyty Artysty.

Album, zatytułowany po prostu „Andrzej Piaseczny”, ukazał się w listopadzie 2003 roku. Znalazły się na nim nie tylko przebojowe, ale również refleksyjne utwory. Na szczególną uwagę zasługują bardzo osobiste, dojrzałe teksty, napisane oczywiście przez Andrzeja. Płytę promowały piosenki „Szczęście jest blisko”, „Teraz płacz”, oraz „Jedna na milion”.

2004

Latem 2004 roku Artysta wziął udział w Sztafecie Ognia Olimpijskiego podczas igrzysk w Atenach. Ze zniczem olimpijskim na Krecie obok Andrzeja pobiegli także inni polscy muzycy i aktorzy, m.in. Danuta Stenka, Kayah, Marcin Daniec, a także takie światowej sławy gwiazdy, jak np. Tom Cruise. A we wrześniu tego roku ukazał się singel „Przytul mnie życie”, duet z Krzysztofem Krawczykiem. Andrzej napisał kilka tekstów na jego najnowsza płytę (Artysta pisał także dla zespołu Offside, Ewy Bem i innych).

2005

W maju 2005 ukazał się kolejny singel Andrzeja, zatytułowany „Jednym tchem”. Andrzej zaprezentował go podczas koncertu „Premiery” na Festiwalu w Opolu. Pod koniec miesiąca ukazała się również płyta „Słowa”, z piosenkami do wierszy Jana Pawła II, na której Artysta zaśpiewał utwór „W mroku jest tyle światła”. Latem Andrzej wziął udział w wielkim charytatywnym przedsięwzięciu, zorganizowanym przez fundację „Mimo Wszystko” – w „Festiwalu Piosenki Zaczarowanej”, wystąpił także jako gwiazda trasy koncertowej „Lata z Radiem”.

3 września 2005 Andrzej Piaseczny wystąpił podczas Festiwalu w Sopocie i kolejnym singlem, zatytułowanym „Z głębi duszy”, wyśpiewał sobie główną nagrodę – „Bursztynowego Słowika”. Andrzej otrzymał także od Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” honorowy tytuł, oraz magiczną statuetkę i dyplom Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka. Otrzymują go wszyscy, którzy przyczynili się do powstania i sukcesu Pierwszego Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Ci, którzy otoczyli życzliwością, ciepłem, dobrem i doprowadzili do finału młodych wokalistów. Pod koniec miesiąca ukazała się także najnowsza, czwarta już solowa płyta Artysty – „Jednym tchem”. Promował ją singel pod tym samym tytułem, a także „Z głębi duszy” i „Tej nocy”. W listopadzie Andrzej otrzymał następną nagrodę – „Złoty Dziób” od Radia Wawa dla Wykonawcy Roku. To bardzo miła nagroda i kolejny ptak do kolekcji! :)

19 grudnia 2005 roku Artysta wystąpił wraz z innymi wykonawcami podczas Wigilii dla Eurodeputowanych w Brukselii, w tym miesiącu jako dodatek do lokalnych gazet ukazała się także płyta z kolędami w Jego wykonaniu (nakład to 220 tysięcy egzemplarzy).

2006

W kwietniu 2006 odbyła się premiera widowiska taneczno-muzycznego pt. „Pasja”, przygotowanego z okazji Wielkanocy przez artystów Filharmonii Świętokrzyskiej, Kielecki Teatr Tańca i chór „Fermata”. Główną postacią spektaklu był Judasz, w postać którego wcielił się Andrzej Piaseczny. Marią Magdaleną była Justyna Steczkowska.

24 kwietnia ukazała się reedycja albumu „Jednym tchem” z dodatkiem w postaci drugiej płyty z pięioma piosenkami w koncertowych wersjach, nagraniem występu Andrzeja podczas Sopot Festival 2005, oraz teledyskiem i nową wersją piosenki „…i jeszcze”, która stala się kolejnym singlem.

Latem tego roku Artysta już po raz kolejny wystąpił podczas Festiwalu Piosenki Zaczarowanej, wziął udział w koncercie dla Varius Manx w Operze Leśnej w Sopocie, w IV Koncercie Charytatywnym „Serca Dzieciom” w Kielcach i był gwiazdą Koncertowego Lata z RMF FM. Zaśpiewał też podczas Sopot Festival 2006 i był jurorem w konkursie o Bursztynowego Słowika.

23 września 2006 Andrzej otrzymał Platynową Płytę za album „Jednym tchem”.

13 października 2006 ukazała się płyta Roberta Chojnackiego „Saxophonic”, którą promuje singiel ” Będziesz znów” – wyśpiewany i opatrzony tekstem przez Andrzeja. Napisał On też większość słów na tą płytę i osobiście wykonał piosenki ” Kiedy jestem” oraz „Polskie twarze”. Na płycie tej można też usłyszeć Artura Gadowskiego i Krzysztofa Kiljańskiego.

19 listopada 2006 Andrzej, jako jedna z 6 gwiazd polskiej sceny muzycznej wystąpił w krakowskim klubie Studio, podczas trasy RMF Live, będącej wyjątkowym połączeniem programu radiowego i serii ekskluzywnych koncertów. Oprócz Piaska w tym wydarzeniu wzięli udział m.in.Lady Pank i duet Lipnicka/Porter.

26 grudnia 2006 TVP2 wyemitowała program Elżbiety Skrętkowskiej „Arie z uśmiechem”, w którym Andrzej zaśpiewał dwie arie operetkowe „Dziewczyno Ty moja” i „Usta milczą, dusza śpiewa” (w duecie z Kasią Cerekwicką).

„I jeszcze” – ostatni singiel z płyty „Jednym tchem”, w plebiscycie RMF FM na najpiękniejszą piosenkę roku zajął wysoką 4. pozycję.

2007

W styczniu 2007 ruszyła kolejna kampania promocyjna Radia ZET z udziałem Andrzeja.

Wiosna – lato 2007 Andrzej spędził bardzo pracowicie, koncertując od Krosna po Szczecin, gdzie uświetnił swoim występem paradę największych żaglowców – The Tall Ship’s Races 2007. Był też jedną z gwiazd koncertowego lata Radia Zet. Został również zaproszony na Festiwal Top Trendy w Sopocie, jako jedna z 10 gwiazd, mogąca poszczycić się największą ilością sprzedanych płyt w roku 2006. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wziął udział w recitalu Seweryna Krajewskiego – „Niebo z moich stron”.

W listopadzie 2007 podczas Róż Gali Andrzej wykonał wspólnie z Arturem Gadowskim i Łukaszem Zagrobelnym utwór George’a Michael’a „Freedom”.

 

2008

Rok 2008 to dla Andrzeja okrągła rocznica 15 – lecia kariery muzycznej. Andrzej koncertowo powitał Nowy Rok na Starym Rynku w Bydgoszczy.

Z początkiem roku 2008 Andrzej uruchomił swój profil na popularnym portalu myspace: www.myspace.com/andrzejpiaseczny

W styczniu 2008 swoją premierę miał najnowszy singiel Andrzeja „15 dni”, promujący jubileuszową płytę Andrzeja z Jego największymi przebojami.

W lutym 2008 piosenką „Chociaż Ty” wygrał główną nagrodę i statuetkę w programie emitowanym przez TVP1, wspierającym budowę sztucznego serca – „Serce masz tylko jedno”.

W marcu 2008 TVP2 wyemitowała odcinek Mini – Szansy z udziałem Andrzeja.

7 kwietnia 2008 ukazała się jubileuszowa płyta Andrzeja, świętującego 15 – lecie swojej działalności muzycznej. Wydawnictwo składa się z 2 płyt CD z największymi przebojami Andrzeja („Z głębi duszy”,”Noc za ścianą”), jak i utworami, które są Artyście szczególnie bliskie, a nie były szerzej prezentowane publiczności („Więcej chcę”, „Kiedy jestem”). Na płycie znalazły się też dwa utwory, które nie zmieściły się na poprzednich wydawnictwach Andrzeja – „Tej jesieni” i „Z oczu czytane” oraz dwie premierowe piosenki – znany już singiel „15 dni” i „Komu potrzebny żal”, który stał się drugim singlem promującym tę płytę. Wydawnictwo w wersji podstawowej składa się z wymienionych płyt CD oraz płyty DVD z wybranymi przez Andrzeja teledyskami i fragmentami koncertów. Już w maju album ten pokrył się platyną!

2009

30 marca 2009 ukazała się najnowsza płyta Andrzeja – w całości skompowana przez Seweryna Krajewskiego pt. „Spis rzeczy ulubionych”. Singiel ją promujący „Chodź, przytul, przebacz” wygrał cztery odcinki z rzędu nowego programu muzycznego TVP2 „Hit Generator”, dzięki czemu Andrzej został uhonorowany statuetką „Hit Generatora”.

08 kwietnia 2009 – „Spis Rzeczy Ulubionych” uzyskał status Złotej Płyty!

Miesiąc później płyta „Spis Rzeczy Ulubionych” uzyskała status platynowej płyty.

Festiwal w Opolu 2009 Andrzej zakończył potrójnie nagrodzony – SuperJedynkami – w kategoriach Artysta Roku, Przebój roku – „Chodź, przytul, przebacz” oraz SuperWystęp.

30 listopada 2009 ukazała się koncertowa płyta Andrzeja „Na przekór nowym czasom – live”. Materiał na nią został zarejestrowany podczas jesiennej, wspólnej trasy koncertowej z Sewerynem Krajewskim. W dniu premiery płyta osiągnęła status złotej płyty!

2010

25 stycznia 2010 Andrzej odebrał TELEKAMERĘ w kategorii Muzyka.

23 lutego 2010 płyta „Spis Rzeczy Ulubionych” została uhonorowana nagrodą słuchaczy Radia Wawa – Złotym Dziobem.

26 kwietnia 2010 Andrzej Piaseczny odebrał platynową płytę za album ” Na przekór nowym czasom – live” – będącą zapisem wspólnej trasy koncertowej z Sewerynem Krajewskim.

W kwietniu 2010 Andrzej Piaseczny został także Artystą Roku w plebiscycie Radia Eska – Eska Music Awards.

W maju 2010 okazało się, że Andrzej Piaseczny jest najbardziej Topowym Artystą w Polsce! Krążki „Spis Rzeczy Ulubionych” i „Na przekór nowym czasom – live” były najlepiej sprzedającymi się płytami ubiegłego roku, za co Andrzej został nagrodzony statuetką na festiwalu TopTrendy Sopot 2010.

W lipcu 2010 Andrzej Piaseczny otrzymał statuetkę Gentlemana Roku 2010 i tym samym znalazł się w grupie 100 najbardziej wpływowych gentlemanów roku!

08 października 2010 w Radiu Zet o godzinie 9.00 miała miejsce premiera nowej piosenki – „Śniadanie do łóżka” – skomponowanej przez Seweryna Krajewskiego do słów Andrzeja Piasecznego. Piosenka promuje film o tym samym tytule, w reżyserii Krzysztofa Langa, w obsadzie którego można zobaczyć Tomasza Karolaka, Małgorzatę Sochę, Izę Kunę i Piotra Adamczyka. Piosenki możesz posłuchać na profilu Andrzeja na Facebooku!

Piosenka „Śniadanie do łóżka” zajęła drugie miejsce w plebiscycie RMF FM na przebój roku.

Piosenka Andrzeja Piasecznego „Chodź, przytul, przebacz” zajęła trzecie miejsce w plebiscycie na przebój 20 – lecia Radia Zet.

2011

15 kwietnia 2011 odbyła się premiera wspólnego albumu artystów dużego formatu: Stanisława Soyki oraz Andrzeja Piasecznego. Przy udziale najlepszych muzyków i producentów powstała płyta oddająca cześć wrażliwości i pięknu poematów Karola Wojtyły w towarzystwie muzyki skomponowanej m.in. przez Seweryna Krajewskiego oraz Stanisława Soykę.

Jesienią 2011 roku Andrzej Piaseczny otrzymał propozycję wzięcia udziału w talent show „The Voice of Poland” (TVP2) , gdzie został jurorem i trenerem. Zasiadł w fotelu obok takich gwiazd, jak : Kayah, Nergal i Ania Dąbrowska.Podopieczny Andrzeja – Antek Smykiewicz doszedł do finału zajmując drugie miejsce. Rok później Antek był gościem specjalnym plenerowych koncertów Andrzeja.

2012

20 stycznia 2012 na rynku muzycznym ukazuje się siódma solowa płyta Andrzeja Piasecznego zatytułowana „ To co dobre”. Pieczę producencką sprawował Henry Hirsh, znany ze współpracy z Lennym Kravitzem czy tez Madonną. Singlem promującym album została wybrana piosenka – „ To co dobre, to co lepsze”. Miesiąc po premierze album uzyskał status Złotej Płyty, niedługo później złoto zmieniło się w Platynową Płytę.

We wrześniu 2012 Andrzej obok wielu znakomitych polskich gwiazd został zaproszony do poprowadzenia grupy w muzycznym show „Bitwa na Głosy” , dowodził tam ekipą z Kielc. Mieli wśród swoich konkurentów wiele znakomitych głosów, ale to właśnie drużyna z Kielc wygrała trzecią edycję BNG i podarowała główną nagrodę na rzecz DOS w Mnichowie. Relację z wręczenia nagrody możecie zobaczyć na oficjalnym profilu FB Artysty.

13 grudnia 2012 Premiera wspólnego albumu duetu Andrzej Piaseczny & Seweryn Krajewski.
Tym razem Panowie przygotowali nieco inną płytę…. Album to „ Zimowe piosenki” w całości skomponowane przez Seweryna Krajewskiego do tekstów Andrzeja Piasecznego. Singlem promującym ten album jest utwór – „Wielkie świąteczne całowanie”, do którego powstał piękny teledysk.
Dobrym duchem czuwającym nad płytą jest jej producent – Mateusz Pospieszalski.

W dniu premiery „Zimowe piosenki” uzyskały status Platynowej Płyty.

2013

7 czerwca 2013 Andrzej bierze udział w koncercie „TOP” odbywąjacym się w ramach Sopot TOPtrendy Festiwal 2013. W zestawieniu dzięsięciu najlepiej sprzedających się w Polsce płyt czołowe miejsca zajmują albumy „To co dobre” i „Zimowe piosenki”.

2014

14 marca 2014 premierę ma singiel „Na lata”, promujący kampanię „Poznaj swoją naturę”, której Andrzej jest ambasadorem.

„Miłość mi wszystko wyjaśniła” to niezwykłe wydawnictwo, na którym znalazły się kompozycje Roberta Jansona do słów Jana Pawła II. Album ukazał się 8 kwietnia i znalazły się na nim dwie piosenki zaśpiewane przez Andrzeja – „Magdalena” oraz „Dzieci”.

We wrześniu 2014 w sieci pojawia się spot „Porozmawiaj ze mną” z udziałem Andrzeja, promujący polski język migowy z okazji Międzynarodowego Tygodnia Głuchych.

W tym samym miesiącu w mediach ukazują się reklamy marki Fresh, w których usłyszeć można piosenkę „I say a little prayer” wykonywaną przez Kayah i Andrzeja.

2015

25 stycznia premierę ma piosenka „Kalejdoskop szczęścia”.

7 lutego Andrzej zostaje nagrodzony statuetką „Gwiazda dobroczynności” w kategorii Edukacja za udział w spocie „Porozmawiaj ze mną”.

„Kalejdoskop” – niezwykłe wydawnictwo muzyczne ukazuje się na rynku 24 marca 2015. Płyta zawierająca autorskie interpretacje znanych utworów oraz dwa utwory premierowe, nagrana została z towarzyszeniem słynnej holenderskiej Metropole Orkest. Album już w dniu premiery uzyskał status platynowej płyty.

 

Nagrody

2015 – PLATYNOWA PŁYTA za album „Kalejdoskop”

2015 – GWIAZDA DOBROCZYNNOŚCI za udział w spocie „Porozmawiaj ze mną”

2013 – SOPOT TOP TRENDY „To co dobre” i „Zimowe piosenki”

2012 – PLATYNOWA PŁYTA za album  „Zimowe piosenki”

2012 – PLATYNOWA PŁYTA za album  „To co dobre”

2010 – GENTELMEN ROKU

2010 – ESKA MUSIC AWARDS „Artysta Roku”

2010 – SOPOT TOP TRENDY „Spis Rzeczy Ulubionych” i „Na przekór nowym czasom – live”

2010 – ZŁOTY DZIÓB za album „Spis rzeczy ulubionych”

2010 – PLATYNOWA PŁYTA za album „Na Przekór Nowym Czasom – LIVE”

2010 – TELEKAMERA w kategorii MUZYKA

2009 – ZŁOTA PŁYTA za album „Na Przekór Nowym Czasom – LIVE”

2009 – MULTIPLATYNOWA PŁYTA za album „Spis Rzeczy Ulubionych”

2009 – PLATYNOWA PŁYTA za album „Spis Rzeczy Ulubionych”

2009 – SUPERJEDYNKI w kategoriach Artysta Roku, Przebój Roku – „Chodź, przytul, przebacz” oraz SuperWystęp – muzyczne nagrody telewidzów – Festiwal w Opolu 2009

2009 – ZŁOTA PŁYTA za album „Spis Rzeczy Ulubionych”2008 – PLATYNOWA PŁYTA za album „15 dni”

2006 – PLATYNOWA PŁYTA za album „Jednym tchem”

2005 – ZŁOTY DZIÓB – nagroda Radia Wawa dla Wykonawcy Roku

2005 – PRZYJACIEL ZACZAROWANEGO PTASZKA – nagroda Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

2005 – BURSZTYNOWY SŁOWIK – główna nagroda na Festiwalu w Sopocie

1999 – II NAGRODA w Konkursie na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich i Nagroda Publiczności

1999 – FANTASTYCZNOŚĆ ’99 w kategorii Wokalista Roku

1999 – ZŁOTY MIKROFON

1998 – FANTASTYCZNOŚĆ ’98 w kategorii Wokalista Roku i w kategorii Przebój Roku

1998 – PLATYNOWA PŁYTA za album „Piasek”

1998 – ZŁOTY MIKROFON

1998 – DANCE MUSIC AWARD – nagroda prezenterów dyskotekowych dla Najlepszego Wokalisty

1997 – PLATYNOWA PŁYTA za album Mafii „FM”

1996 – SREBRNE OTTO ’96 – nagroda czytelników BRAVO dla Najlepszego Wokalisty

1996 – PLAYBOX  ’96 – nagroda Rozgłośni Radiowych dla Najlepszego Wokalisty

1996 – MACHINER  ’96 – nagroda miesięcznika „Machina” dla Idola Roku

1996 – FRYDERYK ’96 w kategorii Najlepszy Wokalista

1996 – ZŁOTY MIKROFON ’96 – nagroda czytelników „Popcorn” dla Najlepszego Wokalisty

1996 – MULTIPLATYNOWA PŁYTA za album R. Chojnackiego „Sax & Sex”